Unikalny Modułowy System Nauczania

Unikalny Modułowy System Nauczania

„Modułowy System Nauczania” to pionierska metoda będąca kompleksową odpowiedzią na wymagania stawiane rodzicom i wychowawcom przez dzisiejsze realia. W myśl kierującej naszą działalnością zasady „Inspirujemy, kształtujemy, animujemy” sprawiamy, że rozwój przedszkolaków znajdujących się pod naszymi skrzydłami jest zrównoważony, zbilansowany i wszechstronny

\

Moduł Edukacyjny

Moduł Edukacyjny buduje u dzieci podstawy z zakresu wiedzy humanistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Poznają one także języki obce oraz zapoznają się z tradycją innych krajów. Uczymy poprzez zabawę i doświadczanie nauki w sposób empiryczny, a nasza wykwalifikowana kadra na bieżąco rozwija zainteresowania dzieci oraz koryguje pojawiające się błędy.

\

Moduł Artystyczny

Moduł Artystyczny pozwala nam rozwijać w młodych ludziach świadomość kulturalną poprzez zbliżenie się do sztuki, zarówno w postaci jej odbiorcy, jak i twórcy. Ten moduł umożliwia zapoznanie się z szerokim wachlarzem jej dziedzin, takich jak teatr, plastyka, muzyka czy taniec. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu technik i metod nauczania uczymy dzieci ekspresji własnych emocji oraz uczuć poprzez sztukę.

\

Moduł Sportowy

Moduł Sportowy, szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, daje możliwość zaszczepienia zdrowego trybu życia od najmłodszych lat. Dzięki zróżnicowanym i dostosowanym do wieku oraz umiejętności dzieci zajęciom dbamy o ich rozwój fizyczny, oraz zapoznajemy je z podstawami różnorakich dyscyplin sportowych.

\

Moduł Kreatywny

Moduł Kreatywny ma za zadanie rozbudzić w naszych podopiecznych umiejętności nieszablonowego i twórczego myślenia. Dzięki wysokim kompetencjom kadry pedagogicznej oraz skrupulatnie wyselekcjonowanym materiałom i metodom dajemy dzieciom „wędkę zamiast ryby”. Chcemy, by potrafiły one odnajdywać niebanalne i skuteczne rozwiązania problemów, z którymi mogą się zetknąć w życiu codziennym.

\

Moduł Wychowawczy

Moduł Wychowawczy, tylko z pozoru najbardziej podstawowy, ma na celu wykształcenie samodzielności, odpowiedzialności, kultury słowa, uprzejmości oraz podstawowych elementów savoir-vivre. Pragniemy, aby pociechy będące pod naszą opieką potrafiły odnaleźć się w towarzystwie, zarówno innych dzieci, jak i dorosłych. Przyświeca nam wizja dziecka uśmiechniętego, kulturalnego, uprzejmego, ale także asertywnego, które potrafi wyrażać swoje uczucia, potrzeby oraz niepokoje werbalnie i niewerbalnie.

Moduł Edukacyjny

Moduł Edukacyjny jest szczególnie ważny, gdyż kształtuje on wiedzę z podstawowych dziedzin nauki. W tym module prowadzimy trzy rodzaje zajęć. W ich ramach organizujemy m.in. takie zajęcia:

 • „Zdobywam wiedzę: liczę, czytam, piszę”, „Odkrywam, doświadczam, badam”, „Jestem przyjacielem przyrody i ogrodnikiem”, „Jestem przedszkolakiem – patriotą”, „Kocham i szanuję swoją rodzinę”
  w ramach modułu Zajęć Edukacyjnych 
 •  „Poznaję inne kultury” w ramach Zajęć językowych oraz
 • „Łamańce językowe” w ramach zajęć logopedycznych

Moduł Artystyczny

Moduł Artystyczny to przede wszystkim rozwój kreatywności i umiejętności twórczych oraz artystycznych dzieci. W tym celu prowadzimy następujące:

 • „W świecie kultury i sztuki” – Zajęcia edukacyjne  
 • „Improwizacje muzyczno-ruchowe”, „Spotkanie z teatrem” – Zajęcia edukacyjne 
 • „Maluję, lepię, tworzę” – Zajęcia twórcze, ceramika 
 • „W muzycznym świecie – tańczę, śpiewam, gram” – Zajęcia muzyczne 

Moduł Sportowy

Moduł Sportowy skupia się na rozwoju psychoruchowym dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki poznają różne dyscypliny sportu i aktywności fizycznej. Ten moduł składa się z trzech typów zajęć. W ich ramach prowadzimy przykładowe zajęcia:

 •  „Ćwiczę, bo ruch to zdrowie” – Zajęcia i gry sportowe 
 •  „Bezpiecznie i aktywnie spędzam czas w gronie przyjaciół” – Spacery, wyjścia do ogrodu przedszkolnego 
 • „Poznaję różne dyscypliny sportowe” w ramach Zajęć edukacyjno-sportowych: Judo, gimnastyka sportowa i artystyczna, gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia z piłką, wspinaczka  

Moduł Kreatywny

Moduł Kreatywny ma za zadanie nauczyć dzieci myślenia poza schematami. Chcemy zachęcić je do tego prowadząc zajęcia w ramach trzech bloków tematycznych: 

 1.  „Układam, konstruuję, buduję” – Zajęcia kreatywne 
 2. „Uczę się wygrywać i przegrywać” – Gry, zabawy i quizy 
 3.  „Pomysłowe dzieciaki” – Zajęcia dowolne inicjowane przez dzieci 

Moduł Wychowawczy

W Module Wychowawczym dbamy o to, aby dzieci stały się samodzielne i odpowiedzialne. Rozwijamy kulturę słowa i zapoznajemy dzieci z podstawami savoir-vivre. Ten moduł składa się z siedmiu zajęć w tym m.in.:

 1. „Przestrzegam Kodeksu Przedszkolaka”
 2. „Bawię się i uczę wspólnie i zgodnie z innymi przedszkolakami, dzielę się zabawkami”
 3. „Szanuję cudzą własność, nie niszczę książek i zabawek”
 4. „Jestem grzeczny i uprzejmy”
 5. „Jestem dobrze wychowany- używam zwrotów grzecznościowych, ładnie się wysławiam”
 6. „Jestem samodzielny”
 7. „Jem sam – zdrowo i kolorowo”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close