Modułowy System Nauczania

Modułowy System Nauczania

Podstawowym celem działalności każdego przedszkola jest zapewnienie swoim podopiecznym bezpieczeństwa oraz przygotowanie wychowanka do podjęcia edukacji szkolnej. Nasza placówka, dzięki wykorzystaniu “Modułowego Systemu Nauczania” idzie o wiele dalej.

“Modułowy System Nauczania” to pionierska metoda będąca kompleksową odpowiedzią na wymagania stawiane rodzicom i wychowawcom przez dzisiejsze realia. W myśl kierującej naszą działalnością zasady “Inspirujemy, kształtujemy, animujemy” sprawiamy, że rozwój przedszkolaków znajdujących się pod naszymi skrzydłami jest zrównoważony, zbilansowany i wszechstronny.

Moduł Edukacyjny buduje u dzieci podstawy wiedzy z zakresu humanistycznego, matematycznego, przyrodniczego, a także języków obcych oraz zapoznaje z tradycją innych krajów. Uczymy poprzez zabawę, doświadczanie nauki w sposób empiryczny, a wykwalifikowana kadra na bieżąco rozwija zainteresowania oraz koryguje pojawiające się błędy.

Moduł Artystyczny pozwala nam rozwijać w młodych ludziach świadomość kulturalną poprzez zbliżenie się do sztuki, zarówno w postaci jej odbiorcy, jak i kreatora. Umożliwia zapoznanie się z szerokim wachlarzem jej dziedzin, takich jak teatr, plastyka, muzyka czy taniec. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu technik i metod nauczania uczymy dzieci ekspresji własnych emocji oraz uczuć poprzez sztukę.

Moduł Sportowy, szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, daje sposobność zaszczepienia zdrowego trybu życia od najmłodszych lat. Poprzez zróżnicowane i dostosowane do wieku oraz umiejętności zajęcia zapewniamy rozwój fizyczny przedszkolaków, a także zapoznajemy je z podstawami różnorakich dyscyplin sportowych.

Moduł Kreatywny ma za zadanie rozbudzić w naszych podopiecznych umiejętności nieszablonowego i twórczego myślenia. Za pomocą wysokich kompetencji kadry pedagogicznej oraz skrupulatnie wyselekcjonowanych materiałów oraz metod dajemy dzieciom “wędkę zamiast ryby”. Chcemy, by potrafiły odnajdywać niebanalne i skuteczne rozwiązania problemów, z którymi mogą się zetknąć w sytuacjach życia codziennego.

Moduł Wychowawczy, tylko z pozoru najbardziej podstawowy, ma na celu wykształcenie samodzielności, odpowiedzialności, kultury słowa, uprzejmości oraz podstawowych elementów savoir-vivre. Pragniemy, aby pociechy będące pod naszą opieką potrafiły odnaleźć się w towarzystwie, zarówno innych dzieci, jak i dorosłych. Przyświeca nam wizja dziecka uśmiechniętego, kulturalnego, uprzejmego, a także asertywnego, które potrafi wyrażać swoje uczucia, potrzeby oraz niepokoje poprzez komunikację werbalną oraz niewerbalną.

“Modułowy System Nauczania” został skonstruowany na zasadzie wzajemnego przenikania się wszystkich jego składowych przy jednoczesnym zachowaniu ich indywidualnych charakterów. Każdy element w płynny i skuteczny sposób zachodzi w korelację z innymi, co daje nam możliwość ustawicznej pracy nad wszelkimi płaszczyznami rozwoju dziecka w atmosferze wzajemnej akceptacji i bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiamy poszczególne moduły w rozbiciu na składające się na nie zajęcia.

MODUŁ EDUKACYJNY: 

„Łamańce językowe” – zajęcia logopedyczne

 

„Zdobywam wiedzę: liczę, czytam, piszę” – zajęcia edukacyjne

 

„Odkrywam, doświadczam, badam” – zajęcia edukacyjne

 

„Poznaję inne kultury” – zajęcia językowe

 

„Jestem przyjacielem przyrody i ogrodnikiem” – zajęcia edukacyjne

 

„Kocham i szanuję swoją rodzinę” – zajęcia edukacyjne

 

„Jestem przedszkolakiem – patriotą” – zajęcia edukacyjne

  

MODUŁ ARTYSTYCZNY:

 

„W świecie kultury i sztuki”- zajęcia edukacyjne

 

„Improwizacje muzyczno-ruchowe” – zajęcia edukacyjne

 

„Spotkanie z teatrem” – zajęcia edukacyjne

 

„Maluję, lepię, tworzę” – zajęcia twórcze

 

„W muzycznym świecie – tańczę, śpiewam, gram” – zajęcia edukacyjne

  

MODUŁ SPORTOWY:

 

„Ćwiczę, bo ruch to zdrowie” – zajęcia sportowe

 

„Bezpiecznie i aktywnie spędzam czas w gronie przyjaciół

 

„Poznaję różne dyscypliny sportowe” – zajęcia edukacyjno-sportowe: Judo, gimnastyka ogólnorozwojowa

 

MODUŁ KREATYWNY:

 

„Układam, konstruuję, buduję” – zajęcia kreatywne

 

„Uczę się wygrywać́ i przegrywać”  – gry, zabawy i quizy

 

„Pomysłowe dzieciaki” – zajęcia dowolne inicjowane przez dzieci

  

MODUŁ WYCHOWAWCZY:

 

„Przestrzegam Kodeksu Przedszkolaka”

 

„Bawię się i uczę wspólnie i zgodnie z innymi przedszkolakami, dzielę się zabawkami”

 

„Szanuję cudzą własność, nie niszczę książek i zabawek”.

 

„Jestem grzeczny i uprzejmy”

 

Wychowanie przez czytanie” 

 

„Jestem dobrze wychowany – używam zwrotów grzecznościowych, ładnie się wysławiam”

 

„Jestem samodzielny – ubieram się, sprzątam, korzystam z toalety”

 

„Jem sam – zdrowo i kolorowo”

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close