Wczoraj nasze przedszkolaki z okazji zakończenia roku szkolnego wzięły udział w “I Galaktycznym Turnieju Sportowym.

Dzieci świetnie się spisały w konkurencjach takich jak bieg na 30 m, skok w dal oraz torze przeszkód. Impreza odbyła się we współpracy z Trenuj w Krakowie oraz dzięki uprzejmości szkoła podstawowa 50.

Rywalizacja była bardzo zacięta a doping rodziców oraz dzieci słychać było na całym osiedlu. Wielkie gratulacje dla wszystkich wygranych oraz naszych dzielnych przedszkolaków!!!

Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty, pchnięcia i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.

Starożytni Grecy podczas swoich igrzysk wprowadzili konkurencje rzutu dyskiem i biegi na krótkim dystansie, nieco później skok w dal z miejscaBieg maratoński jest konkurencją olimpijską od czasów pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, wprowadzono ją dla upamiętnienia wyczynu Filippidesa, który po zwycięstwie Greków nad Persami w bitwie pod Maratonem pobiegł do Aten zanieść tę nowinę.

Podczas zawodów odbyło się pożegnanie naszych zerózkowiczów, którzy już za dwa miesiące pójdą do szkoły.

Będzie nam bardzo brakowało naszych dzielnych chłopaków, którzy na codzień wnosili mnóstwo pomysłów i pozytywnej energii. Życzymy wam sukcesów w szkole oraz realizacji wszystkich marzeń!!!

Były gole strzelane cioci Ewelince, mnóstwo wzruszeń oraz miłych słów.

Impreza wczytuje się w profil naszego Przedszkole Niepubliczne Galaktyka Dzieci jakim jest: ruch, sport, integracja oraz hasło: w zdrowym ciele zdrowy duch!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close