Na początku października #przedszkolegalaktykadzieci# odwiedziło cudowne miejsce jakim jest #zamkowazagroda pod zamkiem w Tenczynku😀🐄🐴🐑

Dzieci mogły poznać i pogłaskać prawdziwe zwierzęta w naturalnym środowisku 😄🐴

Były osiołki, owieczki, koniki, króliczki, kozy duże i małe, krowy, lamy i alpaki a nawet krowy Szkockie 🐄

Najwiecej radości sprawiło dzieciom karmienie zwierząt, one oczywiście bardzo chętnie zjadały pyszny chlebek 🥕🥖

Polecamy to miejsce z całego serca ❤️👍

Oczywiście nie zabrakło zabawy na drewnianym placu zabaw i poszukiwań w labiryncie 👍😄

Zajęcia ze zwierzętami mają pozytywny wpływ na sferę emocjonalną dzieci. Obecność zwierzaków przede wszystkim rozładowuje napięcie i oddala sytuacje stresowe oraz tłumi agresję, a także wspomaga empatię i poczucie obowiązku. Dzieci podczas takiej wizyty świetnie się bawią, a ponadto czują się ważne i potrzebne. 

Animaloterapia ponadto, zmniejsza nadwrażliwość na bodźce dotykowe, wspomaga koncentrację, buduje nawyk cierpliwości i wyrozumiałości. Pomaga dzieciom zrozumieć otaczający ich świat uczy empatii oraz jak należy postępować ze zwierzętami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close