W maju nasi najmłodsi podopieczni odwiedzili Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata.

Jest to miejsce, w którym dzieci mogą zwiedzić wszystkie kontynenty świata.

Zobacz, dotknij, poczuj! – Interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Jest okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy.

Nasze przedszkolaki odwiedziły Afrykę, Arktykę, Indian z Ameryki Północnej, były w mongolskiej jurcie, nawet udało się dotrzeć do Papui i Nowej Gwinei.

Nasi mali Odkrywcy byli zachwyceni wizytą, mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w nich ciekawość na nowe światy, może któryś z nich kiedyś zostanie podróżnikiem.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close