Z okazji Dnia Strażaka Naukowcy wybrali się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to interaktywny obiekt edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa. Jest to pierwszy tego typu punkt na mapie Małopolski. 

Na potrzeby Centrum zostało zaadaptowane 500 m², w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach. Powierzchnię Centrum stanowi interaktywna ścieżka edukacyjna, która podzielona została na sektory tematyczne, dotyczące m.in. zagrożeń w domu, bezpieczeństwa na akwenach wodnych, w lesie czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Sektory ścieżki edukacyjnej wyposażone są w sprzęt multimedialny. Atrakcyjność tego miejsca podkreślają efekty świetlne, dźwiękowe oraz zapachowe, które wspomagają przyswajanie wiedzy Uczestników w sposób sensoryczny.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej zapewnia doskonałe zaplecze edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy takie jak: fantomy, kamizelka do ćwiczeń z pierwszej pomocy w przypadku zadławień, detektor wielogazowy, gaśnice proszkowe, tablice informacyjne, zestawy opatrunkowe, itp.

Na terenie obiektu znajduje się również sala konferencyjna, przeznaczona do organizacji szkoleń BHP oraz pierwszej pomocy.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach ma w prosty i atrakcyjny sposób uczyć dzieci i młodzież podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Jego celem jest podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń, a także propagowanie właściwych postaw w obliczu niebezpieczeństwa.

Nasze przedszkolaki mogli wcielić się w rolę strażaków, odsłuchać nagrania autentycznych zgłoszeń alarmowych, przebrać się w stroje strażackie czy wejść do prawdziwego wozu strażackiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close