W lutym z okazji Walentynek nasze przedszkolaki odwiedziły Filharmonię i obejrzały spektakl Bajki Muzyką pisane – Słoń.

Był to czas na wyciszenie się i posłuchanie muzyki na żywo w murach Krakowskiej Filharmonii.

Koncert podobał się dzieciom i na pewno jeszcze tam wrócimy!

Już od najmłodszych lat warto wprowadzać dziecko w świat kultury. Rodzice mogą się obawiać, że koncert w filharmonii nie zainteresuje szkraba, dlatego radzimy zapoznać się z ofertą największych sal koncertowych w kraju, dedykowaną właśnie dzieciom.

Filharmonia to dobre miejsce dla dziecka w wieku już około dwóch lat. Maluch jest niezwykle zainteresowany otaczającym go światem i wchłania nowe doświadczenia niczym gąbka. Dlaczego więc nie zaznajomić go z muzyką klasyczną? Dla małego dziecka zupełnie nieodpowiedni będzie „dorosły” koncert – na szczęście polskie filharmonie otwierają się na potrzebny najmłodszych. W ich programach nie brakuje propozycji zarówno dla mniejszych, jak i starszych dzieci.

Muzyka a rozwój dziecka


Wiele mam, które jeszcze czekają na przyjście dziecka na świat, słucha muzyki klasycznej. Kojące dźwięki nie tylko działają uspokajająco, ale pozytywnie pobudzają jego rozwój. Uważa się, że takie maluchy w swoim późniejszym życiu są bardziej wrażliwe na sztukę i uzdolnione – również w kierunku muzycznym. Według specjalistów zajmujących się tym tematem, potencjał dziecka trzeba kształtować cały czas poprzez dostarczanie mu odpowiednich bodźców.

Dowiedz się więcej o wpływie muzyki na dziecko, wejdź: Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Słuchanie muzyki przez dzieci wpływa nie tylko na ich wrażliwość. Spokojne dźwięki pomagają na przykład w uspokojeniu malucha, działają kojąco na jego stan psychofizyczny. Od wielu lat trwają badania nad wpływem muzyki na rozwój dziecka, a ich wyniki są niezwykle interesujące. Udowodniono między innymi, że częste i regularne jej słuchanie pomaga rozwijać pamięć i percepcję słuchową. Muzyka wpływa też na koncentrację i kreatywność maluchów.

Korzyści płynących ze słuchania muzyki przez dzieci jest więc naprawdę wiele. Oprócz tego należy wspomnieć też o nowych doświadczeniach – warto pokazywać swoim pociechom inne niż zazwyczaj miejsca, dzięki czemu będą bardziej otwarte i ciekawe świata.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close