W marcu grupa najmłodsza Odkrywców udała się na warsztaty wielkanocne do Pałacu Krzysztofory.

Nasze przedszkolaki odwiedziły przy okazji Rynek Krakowski, Ratusz oraz Kościół Mariacki.

W Pałacu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji od zwiedzania wystawy słynnych malarzy, poprzez przymierzanie strojów krakowskich po malowanie wielkanocnych jajek.

Dzieciom bardzo podobało się w Krzysztoforach więc na pewno tam wrócimy.

Pałac „Pod Krzysztofory”, popularnie zwany „Krzysztofory” lub niepoprawnie pod Krzysztoforami – zabytkowa kamienicaKrakowie przy ul. Szczepańskiej 2 na rogu Rynku Głównego 35. Siedziba Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Nazwa pałacu pochodzi od figury św. Krzysztofa, która od około 1380 roku była umieszczona na fasadzie narożnej kamienicy.

Z Krzysztoforami związana jest również mieszcząca się w piwnicach Galeria Krzysztofory. Na początku lat 30. XX w. powstała tu Grupa Krakowska, stowarzyszenie artystów działające do 1937 r., reaktywowane w 1958 r. W 1961 Tadeusz Kantor przeniósł do piwnic pałacu swój teatr Cricot 2, założony w 1955 roku w Domu Plastyków, a w roku 1980 przeniósł go do siedziby przy ul Kanoniczej 5 w Krakowie.

Od połowy lat 60. XX w. w budynku znajduje się Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. 

Corocznie w Krzysztoforach ma miejsce wystawa pokonkursowa szopek krakowskich.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close