Dzieci z grupy Odkrywcy rozpoczęły listopad od wizyty w teatrze. W czwartek, 4 listopada odwiedziły one Teatr Groteska, aby obejrzeć spektakl „Tygrysek Pietrek”. 

Dlaczego Teatr Groteska?

Teatr Groteska słynie z przedstawień lalkowych, a także spektakli z nurtu teatru tańca. Nie mogliśmy przegapić spektaklu w miejscu z tak dużą tradycją. 

Przedszkolaki z samego rana wyruszyły spod przedszkola, aby dotrzeć na spektakl punktualnie. 

Spektakl o tygrysie, który chce odzyskać paski 

„Tygrysek Pietrek” jest to sztuka dla najmłodszych dzieci, której tytułowy bohater jest bardzo lękliwym zwierzakiem. Odważne Tygrysy zabierają Pietrkowi paski, a żeby je odzyskać, bohater rozpoczyna wyprawę w poszukiwaniu odwagi. 

Tygrysek próbuje znaleźć ją wszędzie – chce kupić ją w sklepie, nabyć w wojsku, jednak wszyscy napotkani przez niego bohaterowie zapominają o najważniejszym przesłaniu – odwaga polega na pokonaniu strachu, a nie przebraniu się z nią. 

Czego nauczyły nasze dzieciaki?

Podczas spektaklu dzieci bacznie obserwowały zmagania Tygryska i zastanawiały się, czy uda mu się odzyskać paski. Śledziły jego zmagania z zapartym tchem!

Nasze przedszkolaki nauczyły się dużo o przezwyciężaniu strachu oraz odwadze i nie mogą doczekać się, aż znowu wrócą na widownię teatru!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close