Dziś Przedszkole Galaktyka Dzieci odwiedził Teatr Kalejdoskop. Dzieci oglądały spektakl “Na dworze Króla Mrozu” jest to zimowa opowieść o młodej dziewczynie porwanej do krainy Wiecznego Zimna. Tutaj, na zamku groźnego Króla Mrozu ma zostać panią i panować jako Królowa Zima. Przerażona dziewczyna ucieka z pałacu i wędrując po skutych lodem górachpoznaje potrzeby mieszkańców Krainy Wiecznego Zimna. Napotkany w lesie Święty Mikołaj uświadamia jej że tylko ona może zmienić smutek w radość i panować szczęśliwie jako dobrotliwa Królowa Śniegu. Barwne dekoracje i stroje, dużo muzyki i tańca zachwyciły naszych najmłodszych widzów.

KORZYŚCI Z OGLĄDANIA SPEKTAKLI

Korzyści jakie płyną z oglądania spektakli teatralnych przez dzieci jest wiele. Podobnie jak książki i filmy, spektakle teatralne pozwalają nam na chwilę uciec od rzeczywistości. Różnica jest oczywiście w tym, że ta ucieczka jest „realniejsza”, ponieważ widz dzieli przestrzeń z aktorami. Chociaż spektakle mogą pomóc nam lepiej wejść w świat opowiadanych historii, dzięki czemu możemy chwilowo się zatracić, to ta ucieczka może również wnieść do niego dodatkowy sens (jeśli bohaterowie przechodzą trudności podobne do Twoich, to spektakl może stać się rodzajem terapii, ukojenia).

Dobry spektakl jest w stanie sprawić, że dzieci będą o nim pamiętać jeszcze długo po jego obejrzeniu. Ma to związek z inteligencją emocjonalną i twórczym myśleniem, które sztuki sceniczne z pewnością w nas rozwijają. Teatr rozwija w nas także empatię oraz umiejętność spojrzenia na problemy spoza własnej perspektywy.

Nie zapominajmy także o tym, że obcowanie ze sztuką pozwala również na poszerzenie horyzontów. Teatr rozbudza w dzieciach ciekawość świata, pobudza wyobraźnię i kreatywność, powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na przejawy kultury. Dzięki temu możemy rozwijać się w nowych kierunkach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close