W listopadzie nasze kochane przedszkolaki odwiedziły Operę Krakowską oraz Teatr Bagatela.

Bardzo cenimy sobie współpracę z instytucjami kultury w Krakowie takimi jak : Opera, Filharmonia, Kino Agrafka, Teatr Bagatela, Mocak, Muzeum Narodowe, NCK i wiele innych. W każdym roku w okresie jesienno – zimowym staramy się iść na spektakle lub inne atrakcje oferowane przez powyższe placówki.

Tym razem Odkrywcy wybrali się na spektakl “Nie płacz Koziołku” do Groteski, na którym fantastycznie się bawili.

Naukowcy pojechali do Opery na “Profesor Wiolinek i dziwny dzwonnik”. Jednemu z naszych przedszkolaków nawet udało się zagrać na organach na scenie. Było dużo śmiechu i zabawy.

Przedszkolaki bardzo lubią taką formę spędzania czasu, zawsze czekają na te specjalne dni 🙂

Co im daje obcowanie z kulturą?

Dobry spektakl jest w stanie sprawić, że dziecko pamięta o nim jeszcze długo po jego obejrzeniu. Ma to związek z inteligencją emocjonalną i twórczym myśleniem, które sztuki sceniczne z pewnością w nich rozwijają. Teatr rozwija w nas także empatię oraz umiejętność spojrzenia na problemy spoza własnej perspektywy.

Obcowanie ze sztuką poszerza horyzonty. Pokazuje świat z innej perspektywy, zadaje trudne pytania, zmusza do refleksji, zadumy, chwili zastanowienia. W teatrze oraz operze czas się zatrzymuje, a my nie myślimy o jutrzejszym dniu. Odrywamy się od rzeczywistości wsiąkając w życie i problemy innych, wymyślonych postaci.

Teatr i opera wnoszą do codzienności odrobinę magii. Gra aktorów, kostiumy, scenografia a w operze również śpiew powodują, że świat nabiera innych barw. Staje się pełniejszy i bardziej niezwykły.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close