Tydzień po odwiedzinach świętego Mikołaja iście świąteczny duch nie opuszczał przedszkola. Po wizycie naszego wyjątkowego gościa, dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników i tworzenia stroików.

Ozdabianie pierniczków

14 grudnia nasze przedszkole stanęło pod znakiem słodkości. Starsze przedszkolaki uczyły się, z czego robi się ciasto na pierniczki i jak je wyrabiać. Dzieci dziarsko wycinały ciastka, a po ich upieczeniu ozdabiały je samodzielnie zrobionym lukrem.

Młodsza grupa zajęła się wałkowaniem i wycinaniem pierniczków, które potem zostały przyozdobione. Nie obyło się bez spróbowania ciasteczek przygotowanych w pocie czoła!

Z pewnych źródeł wiemy, że zapach naszych pierniczków unosił się na całym osiedlu.

Świąteczne wianki i stroiki

Dwa dni później, bo 16 grudnia Galaktykę Dzieci odwiedziła firma Just In Nature – Mali Ogrodnicy. Młodsze przedszkolaki same wykonały stroiki świąteczne, które z pewnością stanęły na ich wigilijnych stołach. Dzieci korzystały z gałązek choinek, bombek czy sztucznego śniegu! Musimy przyznać, że nasi Odkrywcy wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem.

Grupa Naukowców miała za zadanie zrobić wianki, które każdy przedszkolak samodzielnie przyozdabiał.

Świąteczny duch nas nie opuszczał aż do świąt!