Koniec września to odpowiedni czas, aby powitać w naszym przedszkolu jesień. Z tej okazji na dzieci czekało wiele atrakcji.

Wizyta Pani Jesieni

Do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień, która wytłumaczyła przedszkolakom, jak rozpoznać nadejście jesieni i pokazała swoje dary – kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Wspólnie wybraliśmy się na malowniczy spacer, aby zobaczyć, jak zmieniły się drzewa o tej porze roku, a następnie stworzyliśmy kolorowe bukiety z uzbieranych darów jesieni.

 

Twórcza jesień

Przez cały tydzień dzieci odkrywały oznaki jesieni przy pomocy ilustracji, historyjek obrazkowych i filmów edukacyjnych. Miały także szanse wykazać się kreatywnością – wykonały karty pracy w postaci obrazka przedstawiającego jesienny las. Starsza grupa maluchów tworzyła dodatkowo jesienne drzewa, odbijając palce maczane w farbie na kartce, a młodsze dzieci odbijały całe dłonie pokryte żółtą farbą i malowały kolorowe liście palcami.

Bieg jesienny

Najważniejszym punktem naszego tematycznego tygodnia w przedszkolu był bieg jesienny! Dzieci w rytm muzyki uczestniczyły w różnych konkurencjach. W całych zawodach liczył się udział, a nie czas. Wszystkie dzieci były zwycięzcami i świetnie się bawiły!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close