Dlaczego warto chodzić do muzeum?

Muzea mogą być różne, dotyczyć wielu dziedzin życia – sakralne, pocztowe, kolejnictwa, rzemiosła, techniczne, zabawek, sztuki i wiele innych.

W marcu nasze Przedszkolaki skorzystały z ofert Muzeum Narodowego w Krakowie i wzięły udział w warsztatach:

“W pracowni Artysty”, “Słońcem malowane – witraże” oraz ” “Czu woda jest niebieska a jako okrągłe”.

Muzeum to nie tylko eksponaty wokół, których należy chodzić w kapciach, zachować ciszę i spokój. To miejsce, gdzie można nauczyć się bardzo ciekawych rzeczy od najmłodszych lat. Miejsce, gdzie całą rodziną można spędzić wolny czas.Miejsce, gdzie można poznać historię artystów, dzieł sztuki. Nauczyć się, jak łączyć ze sobą kolory, jak przedstawić daną porę roku, nauczyć się znaczenia pozornie trudnych słów, takich jak symbol, atrybut, weduta czy rozpoznawania epok i stylów.

Przyprowadzając dzieci do muzeów otwieramy ich na świat, pokazujemy szersze myślenie, otwieramy młode umysły na piękno, estetykę, wrażliwość. Pokazujemy jak od dawnych czasów po dzień dzisiejszy odbierany był świat, co było ważne, jak ludzie się ubierali, jakie budowano miasta.

Nasze Przedszkolaki były zachwycone wizytą w muzeum, podziwiały eksponaty, dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat sztuki i same stworzyły prace plastyczne takie jak np witraże.

Na pewno jeszcze wrócimy w to miejsce bo dzieci stwierdziły, że nie spodziewały się, iż w muzeum może być tak fajnie, że mogą zobaczyć tyle kolorów czy tak niesamowitych obrazów. Dzieci próbują te obrazy dotknąć, wejść w ich świat, poczuć magię jaką wytwarzają wokół siebie i to jest bezcenna lekcja.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close