Z okazji Dnia Wynalazcy obchodzonego 9 listopada w grupie Naukowców” przedszkolaki miały okazję pracować w małych grupach, aby stworzyć niepowtarzalne wynalazki

Jakie wynalazki tworzyły nasze dzieciaki?

Dzieci miały wiele wspaniałych pomysłów. Oto kilka z nich:

• Zegar przyspieszający z odprężającą folią bąbelkową dla nauczycieli,
  • Usypiająca grzechotka z balonem dla niemowląt,
  • Ekspresowe światła drogowe dla kierowców stojących w korku,
  • Robot kuchenny dla wszystkich mam,
  • Maszyna do robienia pizzy.

Maluchy usłyszały wiele ciekawych historii dotyczących najważniejszych i najbardziej rewolucyjnych wynalazków świata. Dużo uwagi poświęcono historii komunikacji oraz procesom, które spowodowały, że w dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z technologii zapewniającej kontakt z drugim końcem świata.

Przy tworzeniu wynalazków nie brakowało świetnej zabawy! Brawo Naukowcy”!