27 września nasze przedszkolaki odwiedziły Ranczo Artemida. Dzieci były zachwycone zwierzętami – mogły pobawić się z osiołkiem, a także przejechać się konno! Było też wiele innych atrakcji, o których zaraz Wam opowiemy!

Co robiliśmy?

Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polegają wykopki oraz same zebrały kilka ziemniaków. Dowiedziały się, jak rosną i jak należy je uprawiać. Poznały także sposoby  uprawiania innych jesiennych warzyw. 

Żadna wyprawa na wieś nie mogłaby się odbyć bez klimatycznego ogniska. Dzieci zajadały się pieczonymi ziemniaczkami, które same zebrały z pola oraz smaczną pieczoną kiełbaską. 

Następny punkt programu – skansen 

Nasza wycieczka miała na celu pokazać dzieciom obecne życie na wsi oraz jak wyglądało ono kiedyś. W skansenie obejrzeliśmy stare narzędzia rolnicze, dowiedzieliśmy się, jak działają i do czego służyły. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się oraz uczestniczyć w dojeniu krowy!

Na pewno tam wrócimy!

Wszyscy byliśmy zafascynowani wiejskim klimatem oraz zabawami, które zostały dla nas przygotowane na Ranczu Artemida. Nie możemy się doczekać, aż ponownie odwiedzimy zwierzęta i pobawimy się w polu.  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close