Ostatni dzień października to nie tylko coraz popularniejsze Halloween, ale również Dzień Dyni. Jest to nieodłączny element tego święta, dlatego w naszym przedszkolu zdecydowaliśmy się na jego obchody!

 

Dynie 3D!

Zabawa z dyniami może być niezwykle rozwijająca. W grupie Odkrywców dzieci tworzyły własne dynie z „rosnących farb”. Wytwarza się z mąki pszennej, soli, wody oraz barwników spożywczych lub farb. 

Dzieci nakładały masę na warzywa, które następnie były wypiekane w mikrofalówce. Obserwacja tego, jak „rosną” bardzo zaangażowała dzieci, które z niecierpliwością śledziły najmniejsze zmiany.

  

Ozdoby na Halloween

Nie ukrywamy, że dynie stworzone przez naszych podopiecznych idealnie sprawdziły się jako ozdoby Halloween’owe. Dzieci były dumne ze swoich dzieł i z pewnych źródeł wiemy, że kilka podobnych dyń powstało także w zaciszach ich domów.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close