Ulubioną porą roku naszych Przedszkolaków jest wiosna. Zaczyna się 21 marca, a kończy 21 czerwca. Wtedy świat budzi się po zimowej drzemce, topnieje śnieg, ptaki zaczynają wesoło śpiewać, wróciły już z ciepłych krajów i budują gniazda, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych norek. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać, na dworze robi się cieplej, a dni są coraz dłuższe. Codziennie widać jak trawa się zieleni, a na drzewach rozwijają się liście i kwiaty. Świat staje się piękny i kolorowy, przypomina zaczarowaną krainę.

Wiosną rozkwitają ogródki, w których rośnie mnóstwo kwiatów. Kwitną w nim stokrotki, narcyzy i różnokolorowe tulipany. W tym okresie mamy duży przypływ energii i niesamowitą chęć do życia. Widać jak ludzie są weseli zaczynają częściej i chętniej wychodzić ze swoich domów, aby pospacerować, pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody. Rolnicy w tym czasie rozpoczynają już pierwsze prace wiosenne. 

W Przedszkolu Galaktyka Dzieci również rozpoczęliśmy prace ogrodowe podczas warsztatów z Just In Nature “Mali Ogrodnicy”.

W trakcie zajęć dzieci sadziły kwiaty, dekorowały stroiki Wielkanocne oraz rozwijały talenty artystyczne. Warsztaty florystyczne jak wszystkie zajęcia manualne są idealnym sposobem na odkrywanie nowych pasji, ale także udoskonaleniem tych już istniejących. Rozwijają dziecięcy potencjał i samodzielność. Jest to okazja do wzmacniania motoryki małej, usprawniania pracy rąk oraz zabaw sensorycznych. Dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach,  kształtują wyczucie formy, własny gust i styl.

Nasze Przedszkolaki uwielbiają warsztaty z Just in Naturę, sprawiają im one wiele frajdy, dzieci fantastycznie się bawią. Warsztaty florystyczne to również poznawanie różnorodnej roślinności, jej barw, struktur, właściwości daje dzieciom ogromną ilość środków wyrazu do tworzenia nowych kompozycji. Wykorzystanie takich materiałów jak kawałek kory, siatka ogrodowa, wosk, folia czy beton nadaje im zupełnie inną formę, często o całkowicie nowym  znaczeniu. Podczas warsztatów łączymy świat roślin i sztuki. Uczymy się wykonywać bukiety, kompozycje, biżuterię, upiększać naczynia. W swych pracach przedszkolaki wyrażają własne emocje. Bardzo często eksperymentują, dlatego zdarza się, że efekt końcowy jest zaskoczeniem.  Podczas zajęć rośnie pewność siebie i samoocena. Pani prowadząca uczy dzieci czym jest radość płynąca z pracy z roślinami, po czym przedszkolaki zapraszają je do codziennego życia, na parapety i stoły.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close