W naszym przedszkolu 16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

 

Dzieci miały okazję poznać i nauczyć się rozróżniać poszczególne owoce i warzywa na zajęciach tematycznych „Dary Ogrodu”.

 

Jakie są dary ogrodu?

Była to świetna okazja nie tylko, by poznać „dary ogrodu”, ale również poćwiczyć liczenie, kolory, malowanie i wiele innych umiejętności. W ćwiczeniach pomagały im przyniesione owoce i warzywa – stemple z marchewki i pietruszki czy też główka kapusty do wykonywania ćwiczenia w kole doskonale urozmaiciły ten dzień!

 

Prace plastyczne

Przedszkolaki wykonywały również liczne prace związane z przygotowywaniem warzyw i owoców. Umieszczały ogórki w słoiku do kiszenia za pomocą wyklejanki czy też grabiły liście z papieru, aby przygotować ogród jesienią.

 

Dzieci wykonały wiele kart pracy, które pozwoliły im wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Była to okazja nie tylko do zdobycia nowych umiejętności, ale również do świetnej zabawy!

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close