11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce Polskich Tańców Narodowych. 

Tańce narodowe!

Dzieci poznały nawy takich tańców jak Polonez, Oberek, Kujawiak, Mazur i oczywiście Krakowiak. Obejrzały również fragmenty filmów przedstawiających te tańce, a następnie wspólnie omówiliśmy ich najbardziej charakterystyczne elementy. 

Małe Krakowianki i mali Krakowiacy

Co najbardziej podobało się dzieciom? Oczywiście kolorowe elementy tradycyjnego stroju krakowskiego. Panie wychowawczynie pokazały je przedszkolakom, a następnie każdy z nich mógł przymierzyć czapkę krakuskę czy zapaskę. 

W naszym przedszkolu dbamy o to by dzieci żywo interesowały się kulturą, oraz znały dziedzictwo naszego kraju. Chcemy by wyrosły na ludzi, którzy cenią polską kulturę i mają głęboko zakorzenione patriotyczne wartości. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close