Wiecie, jaki dzień obchodziliśmy 25 listopada? Dzień Kolejarza! Z tej okazji w naszym przedszkolu pojawili się bardzo interesujący goście!

Kim jest kolejarz?

Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, kim jest kolejarz, jak wygląda jego codzienna praca i jakie są jego obowiązki. To była bardzo ciekawa lekcja, której nasze przedszkolaki słuchały z bardzo dużą uwagą.

Podczas prezentacji dzieci zadawały także bardzo interesujące pytania, na które nasi goście udzielali bardzo wyczerpujących odpowiedzi. Poznaliśmy także kilka ciekawostek o tym zawodzie, których nawet nasze Pani przedszkolanki nie znały wcześniej.

Strój jest bardzo ważny!

Dzieci mogły założyć czapki kolejarza, w których każdy z nich ma zdjęcie. Nie ukrywamy, jednak że największym zainteresowaniem cieszyły się kolejki, którymi dzieci bawiły się wraz z naszymi gośćmi. Dzięki temu poznały one różne rodzaje pociągów, ich nazwy i przeznaczenie.

Bardzo cieszymy z wizyty naszych gości i zapraszamy ponownie!