Październik to miesiąc, w którym Dynia pojawia się jako królową warzyw, dlatego też nasze najmłodsze przedszkolaki odwiedziły farmę Dyni po czym hucznie bawiły się podczas imprezy z okazji Dnia Dyni.

Na farmie dzieci fantastycznie się bawiły. Jeździły na wozie drabiniastym , wspinały się na snopki ze słomą, odwiedziły labirynt w kukurydzy. Do tego wszystkiego wszędzie były kolorowe Dynie duże, małe a nasze przedszkolaki mogły zobaczyć jak różne formy przyjmuje to warzywo. Mogły również same przewozić dynię na taczkach!

Farma Dyni w Wawrzeńczycach to świetne miejsce dla dużych i małych, dzięki pomysłowości właścicieli każdy tu swietnie się bawi. Dyni na niej jest co niemiara. Zobaczycie ją w różnych rozmiarach, kolorach i odmianach. Od małych pomarańczowych hokkaido, po klasyczne olbrzymie dynie w nieco jaśniejszej tonacji oranżu, zielone dynie prowansalskie, dynie piżmowe o gruszkowatym kształcie, maleńkie dynie idealne do jesiennych dekoracji, a nawet takie, które łatwo wydrążyć, by w upiornym uśmiechu szczerzyły się w halloweenową noc.

Kontakt z naturą oraz czas na świeżym powietrzu to jest to co nasze Przedszkolaki bardzo lubią.

Na koniec miesiąca kontynuując temat Odkrywcy świętowali Dzień Dyni. Dzieci tym razem wykorzystały dynię do zabaw manualnych, ruchowych oraz plastycznych.

Był tor przeszkód, labirynt, malowanie dyni, tworzenie dynioliny, krojenie i zabawa pestkami, wożenie dyni na taczkach.

Dzieci fantastycznie się bawiły i na pewno na długo zapamiętają to pomarańczowe warzywo!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close