Dodatkowe zajęcia potrafią przynieść dużo korzyści, oczywiście pod warunkiem, że nasze dziecko czerpie z nich przyjemność. Do klasycznych przykładów zajęć oferowanych najmłodszym należy rytmika. Prowadzona jest ona przez wykwalifikowany personel przy akompaniamencie muzyki.

Jakie korzyści daje rytmika?

Zajęcia z rytmiki polegają na grupowym tańczeniu lub poruszaniu się w rytm muzyki, śpiewaniu piosenek i oglądaniu instrumentów. Podczas pierwszych zajęć dzieci są zazwyczaj wprowadzane w świat muzyki poprzez zaznajomienie ich z takimi pojęciami jak nuta, klucz wiolinowy czy pięciolinia. Dzieci poznają również różne gatunki muzyki oraz instrumenty.

Zajęcia z rytmiki mają na celu pobudzenie rozwoju lub polepszenie umiejętności malucha związanych z koordynacją ruchową oraz prawidłową postawą ciała. Z kolei bodźce pochodzące z melodii przyczyniają się do rozwoju słuchu i pamięci muzycznej.

Grupowa forma zajęć sprzyja interakcjom z otoczeniem, zachęca malucha do nawiązywania nowych kontaktów i lepszego odnajdywania się wśród rówieśników. Podczas zajęć dzieci naśladują ruchy osoby prowadzącej, reagują na określone znaki, co uczy ich współpracy. Nie mówiąc już o tym, że dawka ruchu każdego dnia jest dla dzieci nie tyle co dobra, lecz wręcz niezbędna.

Jeżeli do tego dołączymy obecność muzyki, otrzymujemy prosty przepis na zrównoważony rozwój malucha, zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close