W czasie wakacji nasi Odkrywcy wybrali się na Hawaje!!!

Hawaje (ang. Hawaii, wym.  /həˈwaɪʲi/ ihaw. Mokuʻāina o Hawaiʻi) – najmłodszy z 50 stanów Stanów Zjednoczonych (dołączony 21 sierpnia 1959 roku). Jedyny stan leżący wyłącznie na wyspach. Położony na archipelagu Hawaje, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Stolicą stanu jest Honolulu leżące na wyspie Oʻahu[3].

Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego. Rozpościera się na długości niemal 2,5 tys. km. Składa się z 137 wysp, w tym z 8 głównych, spośród których 7 jest zamieszkanych – HawaiʻiOʻahuKauaʻiMolokaʻiLānaʻiMaui i Niʻihau; wyspa Kahoʻolawe jest niezamieszkana. Powierzchnia wysp jest górzysta, a na terenie archipelagu znajduje się wiele czynnych wulkanów[4]. Hawaje posiadają czwartą pod względem długości linię brzegową w Stanach Zjednoczonych, po AlasceFlorydzie i Kalifornii[5].

Oficjalnie w stanie mieszka 1,3 mln osób, a w praktyce ponad 1,4 mln, jeśli dodać turystów i żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych. Większość z nich, prawie 1 mln, mieszka na najgęściej zaludnionej wyspie – Oʻahu. 6,6% mieszkańców stanu uważa się za rdzennych obywateli Hawajów (Polinezyjczyków). Największa grupa mieszkańców, około 41%, to imigranci z Azji lub ich potomkowie.

Nasi najmłodsi odwiedzili tą wyspę gdzie posmakowali kokosów, ananasów i innych smakołyków, zatańczyli taniec Hula, poserfowali na deskach.

Zabawy było co niemiara, śpiewy i tańce trwały do obiadu, pod koniec nawet starszaki dołączyły się do hucznej zabawy!!!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close