Moment, w którym decydujemy się posłać dziecko do przedszkola, jest w rzeczywistości wielkim wydarzeniem, zarówno dla rodziców, jak i dla malucha. Dla kilkulatka to gigantyczna zmiana – nowe środowisko, nowi ludzie, mnóstwo nowych informacji do przyswojenia.. Jedne trzylatki od pierwszego dnia czują się w nowym miejscu wyśmienicie, inne są nieco zagubione, a jeszcze inne reagują histerycznie. Czy można przekonać malucha, że przedszkole jest fantastycznym miejscem? Oczywiście, że tak. Służą temu zajęcia adaptacyjne.

Poznajmy się !

Wyobraźmy sobie sytuację, w której ktoś – bez większego uprzedzenia – umieszcza nas, często przy naszym sprzeciwie, w całkowicie nieznanym nam miejscu. Do tego pełno w nim osób, które widzimy po raz pierwszy raz w życiu. Nietrudno się domyślić, że większość z nas byłaby dość mocno zestresowana tą sytuacją.

Trzylatki, które rozpoczną po raz pierwszy zajęcia przedszkolne, są w podobnej sytuacji. W nowym miejscu wśród nowych ludzi mogą poczuć się zagubione. Tym, co pozwala zminimalizować strach i niepewność u malucha, a niejednokrotnie również u rodziców, są właśnie organizowane w przedszkolach zajęcia adaptacyjne.

Zobacz jak tu fajnie!

Naturalnie, w kilka godzin dziecko nie jest w stanie przyzwyczaić się do nowego miejsca, ale pod okiem rodzica może spokojnie i łagodnie wkroczyć w nową rzeczywistość. Poznaje swoje opiekunki i przyjaciół. Może zobaczyć zabawki, wejść do przeznaczonych dla dzieci pomieszczeń, a czasem spróbować przedszkolnego menu. Z kolei rodzice mogą sprawdzić, czy ich dziecko będzie w placówce miało odpowiednie warunki, poznać wychowawców i model działania przedszkola.

Dlatego jeżeli szukacie Państwo odpowiedniego przedszkola, zapraszamy Was i Wasze pociechy do naszej placówki. Organizujemy zajęcia adaptacyjne zawsze wtedy, gdy wyrazicie Państwo na to ochotę, w zakresie czasowym dostosowanym do Państwa potrzeb.