Moment, w którym decydujemy się posłać dziecko do przedszkola, jest w rzeczywistości wielkim wydarzeniem, zarówno dla rodziców, jak i dla malucha. Dla kilkulatka to gigantyczna zmiana – nowe środowisko, nowi ludzie, mnóstwo nowych informacji do przyswojenia.. Jedne trzylatki od pierwszego dnia czują się w nowym miejscu wyśmienicie, inne są nieco zagubione, a jeszcze inne reagują histerycznie. Czy można przekonać malucha, że przedszkole jest fantastycznym miejscem? Oczywiście, że tak. Służą temu zajęcia adaptacyjne.

Poznajmy się !

Wyobraźmy sobie sytuację, w której ktoś – bez większego uprzedzenia – umieszcza nas, często przy naszym sprzeciwie, w całkowicie nieznanym nam miejscu. Do tego pełno w nim osób, które widzimy po raz pierwszy raz w życiu. Nietrudno się domyślić, że większość z nas byłaby dość mocno zestresowana tą sytuacją.

Trzylatki, które rozpoczną po raz pierwszy zajęcia przedszkolne, są w podobnej sytuacji. W nowym miejscu wśród nowych ludzi mogą poczuć się zagubione. Tym, co pozwala zminimalizować strach i niepewność u malucha, a niejednokrotnie również u rodziców, są właśnie organizowane w przedszkolach zajęcia adaptacyjne.

Zobacz jak tu fajnie!

Naturalnie, w kilka godzin dziecko nie jest w stanie przyzwyczaić się do nowego miejsca, ale pod okiem rodzica może spokojnie i łagodnie wkroczyć w nową rzeczywistość. Poznaje swoje opiekunki i przyjaciół. Może zobaczyć zabawki, wejść do przeznaczonych dla dzieci pomieszczeń, a czasem spróbować przedszkolnego menu. Z kolei rodzice mogą sprawdzić, czy ich dziecko będzie w placówce miało odpowiednie warunki, poznać wychowawców i model działania przedszkola.

Dlatego jeżeli szukacie Państwo odpowiedniego przedszkola, zapraszamy Was i Wasze pociechy do naszej placówki. Organizujemy zajęcia adaptacyjne zawsze wtedy, gdy wyrazicie Państwo na to ochotę, w zakresie czasowym dostosowanym do Państwa potrzeb.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Polityka Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close